منو اصلی

1396/11/18 چهارشنبه
روایت انقلاب اسلامی ویژه نوجوانان


عنوان کتاب:روایت انقلاب اسلامی ویژه نوجوانان
نویسنده:میر عظیم قوام
ناشر:مؤسسه فرهنگی هنری قدر ولایت
سال انتشار:چاپ اول 1389

 برخی از ابعاد اتفاق بزرگ جهانی 22 بهمن سال 57 در ایران برای نسل سوم هنوز روشن و شفاف نگشته و پرسش‌هایی را درباره این اتفاق بزرگ و جمهوری اسلامی در ذهن داشته باشند که باید نسل‌های قبلی و اندیشمندان آنرا پاسخ گویند.
کتاب روایت انقلاب اسلامی ویژه نوجوانان به قلم میرعظیم قوام، با ارایه اطلاعات مناسب، نسل سوم انقلاب را با ابعاد مختلف این نهضت بزرگ آشنا می‌سازد.
انقلاب اسلامی چیست؟ اهداف آن چه می‌باشد؟ چگونه به پیروزی رسید؟ قبل از انقلاب وضعیت کشور چگونه بود؟ پس از پیروزی انقلاب وضعیت کشور چگونه شد؟ این انقلاب چه دستاورد و پیامدهایی را به همراه داشت؟ از پرسش‌هایی است که پاسخ آن در این کتاب آمده است.
این کتاب در سه فصل تنظیم گردیده که نویسنده در فصل اول با عنوان دوران قبل از انقلاب اسلامی با تبیین نوع حکومت  و وابستگی کشور به بیگانگان وضعیت دینی، صنعتی و اقتصادی، فرهنگی و اخلاقی، علمی، نیروهای مسلح و روستاها را مورد بررسی قرار داده است.
 فصل دوم با عنوان دوران انقلاب اسلامی با بیان ریشه‌ این نهضت عوامل پیروزی، ویژگی‌های انقلاب اسلامی و اهداف این نظام را تبیین می‌کند که به نظر نگارنده اسلامی بودن، مردمی بودن، مستقل بودن، معنوی و فرهنگی بودن، رهبری انقلاب توسط علما و روحانیان، وحدت مردم و اطاعت از رهبری از ویژگی‌های انقلاب اسلامی ایران است.
 دوران پس از انقلاب اسلامی عنوان فصل سوم کتاب است که نگارنده ابعاد مختلف پیشرفت‌ها و تحول‌های انقلاب درعرصه‌های گوناگون را تبیین و 23 دستاورد این نظام و همچنین انواع توطئه‌های دشمنان را ذکر می‌کند.
 نویسنده  کودتا، دورغ پراکنی، ترور، جنگ تحمیلی، آشوب و شورش داخلی بخشی از راهبردهای دشمن برای نابودی این انقلاب برشمرد و استقلال کشور، قطع دخالت‌های بیگانگان در امور کشور، اثبات عدم جدایی دین از سیاست، سدسازی، تحول در دانشگاه‌ها، گسترش اسلام در جهان، افشای چهره واقعی آمریکا و غرب، شکستن ابهت امریکا، ایجاد خودباوری، از بین رفتن مظاهر فساد و فحشاء را از جمله دستاوردهای این نظام معرفی کرده است.
 در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
« امام بدون امت و پیرو، هرگز به سر منزل مقصود نمی‌رسد حتی ائمه اطهار معصومین(ع) آنجا که شرایط همراهی امت با آنان فراهم نشد موفق به تشکیل حکومت اسلامی و سرنگونی حاکمان نشدند.
در انقلاب اسلامی ما هم اگر موفقیت حاصل شد و انقلاب به نتیجه رسید یکی از عوامل اصلی آن وحدت و یکپارچگی توده مردم سراسر کشور و پرهیز ار تفرقه و تشتت و به دنبال آن اطاعت و پیروی از رهبری انقلاب بود. اگر مردم متحد نشده و گروه گروه می‌شدند و یا این‌که در مراحل مختلف مبارزه از رهنمودها وفرامین رهبری اطلاعت نمی‌کردند، هرگز انقلاب اسلامی ایران به پیروزی نمی‌رسید.»
ارایه جدول پیشرفت انقلاب در برخی از عرصه‌ها  و آوردن عکس در پایان کتاب از دیگر ویژگی‌های این کتاب 136 صفحه‌ای است که از سوی مؤسسه فرهنگی هنری قدر ولایت به چاپ رسیده است.
منبع:ketabestan

آخرین اخبار

1397/7/21 شنبه

نگهداری کهن‌ترین نسخ خطی از امام محمد باقر(ع) در کتابخانه آستان‌ قدس‌ رضوی

بیش از یک هزار و ۵۰۰ نسخه خطی و چاپ سنگی ارزشمند با موضوع امام محمد باقر(ع) در کتابخانۀ مرکزی آستان‌ قدس‌ رضوی نگهداری می‌شود که قدمت برخی نسخه‌ها به قرن هفتم بازمی‌گردد.
1397/7/15 يكشنبه

«هندسه انقلاب» از منظر مقام معظم رهبری منتشر شد

«هندسه‌ انقلاب»، برگرفته از بیانات رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(قدّس‌سرّه) از سوی انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شد
1397/7/7 شنبه

برگزاری مسابقه کتابخوانی«ماه در آب» در انتشارات مدرسه

انتشارات مدرسه به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان امام حسین(ع) مسابقه کتابخوانی برگزار می‌کند
1397/7/3 سه شنبه

چاپ چهارم «مردی از جنس نور» سید‌مهدی شجاعی

«مردی از جنس نور» نوشته سید‌مهدی شجاعی برای بار چهارم از سوی انتشارات کتاب نیستان منتشر شد.
1397/6/26 دوشنبه

نوسروده برقعی تقدیم به حضرت علی اصغر (ع)

سیدحمیدرضا برقعی همزمان با فرارسیدن شب هفتم محرم، جدیدترین سروده خود را به حضرت علی اصغر(ع) تقدیم کرده است.
1397/6/21 چهارشنبه

معرفی مقتل«مُثیر الأحزان» کتابی درباره فضائل و مصائب اهل‌بیت(ع)

کتاب «مُثیر الأحزان و مُنیر سُبُل الأشجان» درباره تاریخ زندگى و شهادت امام حسین علیه‌السلام و بیان واقعه عاشوراست که توسط نجم‌الدین جعفر بن ابى ابراهیم، معروف به «ابن نما حلى» تألیف شده است.
Guest (SGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما