منو اصلی

1397/2/22 شنبه
فروش خوبِ «پسرک فلافل‌فروش» در نمایشگاه کتاب

کتاب‌های حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، با استقبال خوب مخاطبان روبه‌رو شد و ناشران و کتابفروشان این حوزه روزهای پررونقی را پشت‌سر گذاشتند. در بساط کتابی این حوزه از «پسرک فلافل‌فروش» تا «حلوای عروسی» و «راز درخت کاج» دیده می‌شد.

قطار سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌‌المللی کتاب تهران، با گذر از  11 ایستگاه شلوغ، امروز به‌ ایستگاه پایانی می‌رسد. در این مسیر پرهیاهو، مناظر زیبایی از تاریخ، فرهنگ، ادب، هنر، دین و مذهب و جلوه‌های انقلاب و دفاع مقدس در قاب کتاب در برابر دیدگان مسافران این قطار قرار گرفت.

حوزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی از جمله بخش‌هایی بودند که در این مسیر، همچون گذشته توجه بسیاری را به خود جلب کردند. در روز پایانی این رویداد بزرگ فرهنگی، برای تهیه گزارش پرفروش‌ها به سراغ برخی از این ناشران رفتم.

آثار مقام معظم رهبری در جمع پروفروش‌ها

انتشارات انقلاب اسلامی با 120 عنوان کتاب شامل هشت چاپ نخست به نمایشگاه کتاب آمد.

به گفته یکی از مسئولان فروش این غرفه، کتاب‌هایی همچون «اجوبة الاستفتائات» احکام پرسش و پاسخ مقام معظم رهبری، «تفسیر سوره برائت»، سری کتاب‌های «حیات طیبه» با عنوان‌های «معیشت مومنانه»، «معیشت پرهیزکارانه» و «مرگ تاجرانه»، «1318» خاطرات و زندگی‌نامه مقام معظم رهبری به همت مرکز اسناد انقلاب اسلامی، «بدان ایدک الله» نصایح رهبری به طلاب و «همرزمان حسین (ع)» 10 گفتار درباره مسجد انصارالحسین (ع) از جمله آثاری بودند که با استقبال بسیار خوب مخاطبان روبه‌رو شد.
 
«حلوای عروسی» روایتی از مادر شهید محمدرضا مرادی

انتشارات روایت فتح از ناشران حوزه دفاع مقدس با 250 عنوان کتاب شامل 15 چاپ نخست در نمایشگاه کتاب حضور پیدا کرد.

احمد اخباری، مسئول این غرفه کتاب‌های «قصه دلبری» محمدعلی جعفری، «روزی که شهید شدم» زندگینامه داستانی جانباز شهید حسین حسن‌زاده نمین، به قلم ابوالقاسم وردیانی، «اسم تو مصطفاست» اثر راضیه تجار، «اینک شوکران 1» نوشته مریم برادران
«حلوای عروسی» زندگینامه شهید محمدرضا مرادی به روایت صغری ذوالفقاری مادر شهید، به قلم فاطمه دانشور جلیل و «قرار بی‌قرار» اثر فاطمه‌سادات افقه را در فهرست پرفروش‌ترین آثار این نشر برشمرد.
 


«راز رخت کاج» پرفروش شد

نشر شاهد از جمله ناشرانی است که در حوزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی به فعالیت می‌پردازد.

رضا حاجی‌آبادی، مدیر نشر شاهد با اشاره به ارائه 300 عنوان کتاب شامل 60 چاپ نخست در نمایشگاه کتاب، کتاب‌های «گزیده موضوعی وصیت‌نامه شهدا»، «فرهنگ اَعلام شهدا»، مجموعه 13 جلدی «قصه فرماندهان» با مشارکت سوره مهر، «راز درخت کاج» اثر معصومه رامهرمزی، «رساله مصور جانبازان» و «سیره شهید بهشتی» نوشته غلامعلی رجائی را از جمله پرفروش‌های نشر شاهد دانست.

استقبال مردم از خاطرات شهید مدافع حرم

نشر شهید کاظمی از دیگر ناشران حوزه دفاع مقدس با 200 عنوان کتاب که 40 عنوان از آن‌ها چاپ نخست هستند، به نمایشگاه کتاب تهران آمد.

از جمله آثار پرفروش این نشر می‌توان به «چشم‌روشنی» نوشته کوثر لک، «یادت باشد» اثر ملاحسنی، «خداحافظ سالار» به قلم حمید حسام، «رفیق مثل رسول» خاطرات شهید مدافع حرم رسول خلیلی، تالیف شهلا پناهی لاوانی و «دیدم که جانم می‌رود» اثر حمید داوودآبادی اشاره کرد.

نمایش خوب «حکایت سال‌های سخت»‌ در آوردگاه کتاب

در یکی از راهروهای شلوغ شبستان، غرفه نشر کتاب خوبان یکی دیگر از ناشران تخصصی حوزه دفاع مقدس و ایثار و شهادت، واقع شده که با 58 عنوان کتاب شامل 14 عنوان چاپ نخست، در نمایشگاه حاضر است.

یونس رستم‌زاده، مدیر غرفه در معرفی برخی از پرفروش‌های این غرفه از «کلام عاشورایی» اثر اسماعیل وکیل‌زاده، «همیشه باهم هستیم» خاطرات مهدی فرجاد از شهید مهدی باکری، اثر سیاوش رحیمی،
مجموعه دوجلدی «حکایت سال‌های سخت»‌ نوشته سیاوش رحیمی،
«ضیافت مدیترانه‌ای» اثر محمدعلی ضیائی، «بدرود پنج ضلعی خونین» تالیف مهرداد طاهری، براساس خاطرات ابوالقاسم محتشمی و
«نقده در گذر زمان» نوشته امیر دولت‌پناه نام برد.
 
«وصیت‌نامه امام» همچنان پرفروغ

موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره)، در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، 650 عنوان کتاب شامل 17 چاپ نخست در غرفه‌ای شکیل در سالن شبستان عرضه کرده است.

از جمله پرفروش‌های این مرکز می‌توان به آثار امام خمینی (ره) مانند «چهل حدیث»، «آداب نماز»، «سر الصلوة»، «ولایت فقیه»، «وصیت‌نامه امام»، «شرح دعای سحر» و «اسرار عبادت» نوشته فاطمه طباطبایی اشاره کرد.
 
عرضه موفق «سلام بر ابراهیم» در نمایشگاه

نشر شهید ابراهیم هادی از دیگر ناشرانی است که آثاری در حوزه انقلاب، دفاع مقدس و ایثار و شهادت به چاپ می‌رساند.

وحید محمدی، مسئول این غرفه با اشاره به ارائه 68 عنوان کتاب شامل 8 چاپ نخست، کتاب‌های «سلام بر ابراهیم 1 و 2»،
«پسرک فلافل‌فروش»، «عارفانه»، «شاهرخ حر انقلاب»، «حوری» و  «مدافعان حرم» را از جمله آثاری دانست که با استقبال مخاطبان روبه‌رو شده‌اند.
 


درخشش «راه ستاره‌ها» و «فانوس‌های معابر»

آخرین غرفه‌‌ از ناشران حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که در فرصت محدود و شلوغی نمایشگاه، مجال گفت‌وگویی هرچند کوتاه با مسئول آن‌را داشتم، شهدای نیروی زمینی سپاه بود.

سیاوش نقیبی‌نژاد، مدیر انتشارات با اشاره به اینکه یک سال از فعالیت این مرکز نشر می‌گذرد از ارائه 90 عنوان چاپ نخست در نمایشگاه خبر داد.

به گفته وی مجموعه «راه ستاره‌ها» ویژه معرفی شهدای امنیت پاسدار و مرزی نیروی زمینی سپاه در مناطق مرزی جنوب شرق و شمال غرب، اثر سیدمحمود امینی، مجموعه «فانوس‌های معابر» شامل خاطرات و زندگی شهدای اطلاعات و شناسایی نیروی زمینی سپاه در دوران دفاع مقدس، «به گوشم» مجموعه خاطرات فرماندهان گروهان در دفاع مقدس و نرم‌افزار «لاله‌های آسمانی» مربوط به معرفی 19 شهید یگان صابرین سپاه، از جنله آثاری بودند که در این غرفه با استقبال بازدیدکنندگان نمایشگاه روبه‌رو شدند.
 
سی‌ویکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، امروز (شنبه 22 اردیبهشت‌ماه) در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) به‌کار خود پایان می‌دهد.


آخرین اخبار

1397/2/31 دوشنبه

رونمایی از 100 کتاب با موضوع دفاع مقدس همزمان با سالروز حماسه خرمشهر

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت سی‌وششمین سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر در نشست خبری که به این مناسبت برگزار شد از رونمایی 100 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس همزمان با سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر در سراسر کشور خبر داد.
1397/2/27 پنجشنبه

سلسله نشست‌های ایثار و قرآن در نمایشگاه قرآن برگزار می‌شود

سلسله نشست‌های ایثار و قرآن، میز گفتمان ایثار و شریعت، اجرای طرح «ایثار نوشت» و ویژه‌برنامه‌های سالروز آزادسازی خرمشهر، از جمله مهم‌ترین برنامه‌های خانه فرهنگ ایثار و مقاومت در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم است.
1397/2/22 شنبه

فروش خوبِ «پسرک فلافل‌فروش» در نمایشگاه کتاب

کتاب‌های حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، با استقبال خوب مخاطبان روبه‌رو شد و ناشران و کتابفروشان این حوزه روزهای پررونقی را پشت‌سر گذاشتند. در بساط کتابی این حوزه از «پسرک فلافل‌فروش» تا «حلوای عروسی» و «راز درخت کاج» دیده می‌شد.
1397/2/21 جمعه

نیروی زمینی ارتش مهم‌ترین نقش را در پشتیبانی جنگ داشت

امیر مصباح‌کیا، نویسنده کتاب «ستون فقرات جنگ» گفت: از آنجا که الگوی جنگ ما با عراق، جنگ زمین‌پایه بود و مبنای دشمن تصرف خاک ایران بوده است، لذا نقش محوری نیروی زمینی ارتش بیشتر نمایان می‌شود. براساس اسناد موجود، نیروی زمینی ارتش مهم‌ترین نقش را در پشتیبانی دیگر نهادها و از جمله سپاه پاسداران در جنگ داشته است.
1397/2/13 پنجشنبه

اجرای طرح «کتابخانه مهربانی» در نمایشگاه کتاب

طرح «کتابخانه مهربانی» با هدف جمع‌آوری کتاب‌های اهدایی مردم برای ارسال به مناطق کم‌برخوردار، به همت خانه فرهنگ ایثار و مقاومت در نمایشگاه کتاب برگزار می‌شود.
1397/2/12 چهارشنبه

جایگاه ادبیات ایثار و شهادت در نشر کشور بررسی می‌شود

نشست «جایگاه ادبیات ایثار و شهادت در نشر کشور» پنجشنبه 13 اردیبهشت‌ماه در نمایشگاه کتاب برگزار می‌شود.
1397/2/11 سه شنبه

نمایشگاه کتاب تهران، بزرگترین جشن فرهنگی کشور است

ساسان والی‌زاده، معاون فرهنگی هنری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، اظهار کرد: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به‌عنوان قطب فرهنگی انقلاب و دفاع مقدس و ویترین این دو حوزه ارزشمند، به‌طور طبیعی حضور پررنگ و همه‌جانبه‌ای در نمایشگاه کتاب خواهد داشت. جدا از نمایش کتاب‌ها، برگزاری نشست‌های تخصصی با موضوع ادبیات مقاومت و گفتمان‌سازی انقلاب اسلامی از برنامه‌های موزه است.
Guest (SGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما